به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد رییس ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی هرمزگان در شصت و هفتمین جلسه ساماندهی که با دستور کار اربعین حسینی و دهه آخر صفر در سالن کنفرانس تبلیغات اسلامی هرمزگان برگزار شد به برنامه ریزی های صورت گرفته برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسمات عزاداری و سوگواری در ایام اربعین و دهه آخر صفر اشاره داشت و گفت: طبق هماهنگی ها و برنامه ریزی های انجام شده، برنامه های در دورن استان برگزار خواهد شد.

وی همچنین افزود: با توجه به تاکیدات ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی مرکز، به منظور جلوگیری از تحت شعاع قرار گرفتن پیاده روی اربعین حسینی و کمرنگ شدن این حرکت عظیم مردمی، پیاده روی اربعین حسینی در درون کشور ترویج نشود.

رییس ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی هرمزگان از این ستاد به عنوان متولی سیاستگذار در حوزه مناسبت های مذهبی و امورات دینی نام برد و گفت: باید از این ستاد به عنوان یک ظرفیت کلان برای تصمیم گیری و تصمیم سازی و همچنین برنامه ریزی بهره برد مفاهیم را در تصمیم گیری های فرهنگی به درستی تشخیص داد.

حجت الاسلام انصاری راد با تاکید بر اینکه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی در برابر ناملایمات اجتماعی و دینی می ایستد گفت: در سیاستگذاری های کلان دینی، پیاده روی اربعین حسینی در درون کشور را ترویج نمی کنیم چراکه سبب کمرنگ شدن پیاده روی اربعین حسینی به سمت کربلای معلی می شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود، ضمن تشریح فعالیت ها و برنامه های ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی، اعزام مبلغ، تجمع عظیم اربعین حسینی در امامزاده سیدمظفر(ع) و برپایی ایستگاه صلواتی، پخش برنامه زنده اربعین حسینی جزیره هرمز از شبکه استانی صدا و سیمای مرکز خلیج فارس، اندیشیدن تدابیر لازم برای حل مسأله ترافیک در روز اربعین از سوی ناجا، ارسال لیست تجمعات روز اربعین به ناجا و صداو سیما، مکاتبه با دفاترائمه جمعه و دفاتر تبلیغات اسلامی شهرستانها و تاکید بر تجمع عظیم در روز اربعین را از جمله مصوبات این نشست برشمرد.

انصاری راد

حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد: نوآوری فرهنگی یکی از مقولات مهم در عرصه فرهنگ است اما امروزه کمتر مورد توجه مسؤولان قرار گرفته و بسترهای لازم در این خصوص آن‌گونه که باید، اندیشیده نشده و به مفاهیم کاربردی تبدیل نشده است. وی با بیان اینکه نخبگان جامعه باید مفاهیم فرهنگی را استخراج و در اختیار افراد جامعه قرار دهند، افزود: امروز باید کسانی تصدی حوزه فرهنگ را به دست بگیرند که خود در عرصه‌های مختلف حرفی برای گفتن داشته باشند و جزو نخبگان جامعه باشند زیرا پیشرفت انسانی از مسیر حوزه فرهنگ می‌گذرد و روش مناسبی برای فکر و انگیزه افراد است و در بسیاری از کشورهای پیشرفته بدنه کارشناسی امور اجرایی عوض نمی‌شود اما فرهنگ تفکر و تصمیم‌گیری‌ها تغییر می‌کند. حجت‌الاسلام انصاری راد عنوان داشت: اهل فرهنگ باید به‌دنبال نوآوری فرهنگی باشند و این حوزه نیاز به حمایت و سیاستگذاری دولتی دارد و عمده‌ترین اهداف آن، منافع ملی و اهداف کلانی است که در این عرصه وجود دارد و جامعه را به شکوفایی سوق می‌دهد. وی بر فرهنگ نوآوری در عرصه‌های مختلف علمی و اقتصادی نیز تأکید کرد و افزود: علم و تکنولوژی و علم و فن جدید امروز قدرتمندترین ابزار برای تغییر و دگرگونی جامعه است و فرهنگ نوآوری علمی پیش‌نیاز همه نوآوری‌هاست. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر انصاری راد در گفتگویی با اشاره به تشییع پیکر مطهر یکی دیگر از شهدای مدافع حرم اظهار داشت: شهید محسن حججی با حرکت کردن در مسیر سیدالشهداء(ع) پیام عزت وافتخار جهان اسلام و دفاع از حرم اهل بیت(ع)و پاسداری از حریم ولایت را به جهانیان منتقل کرد.

وی بر الگوگیری جوانان از همه شهدای انقلاب به‌ویژه این شهید والامقام و سرافراز تاکید کرد و افزود: جوانان نسل سومی انقلاب شهید حججی را الگوی خود قرار دهند و با مطالعه وصیت نامه این شهید والامقام از نحوه رفتار و برخورد ایشان با والدین و خانواده چگونه الگو بگیرند.

انصاری راد،با اشاره به بازگشت پیکر مطهر شهید حججی به ایران اسلامی افزود: بی شک بازگشت پیکر این شهید مدافع حرم، ایران را یکپارچه کربلایی کرد و در ایام محرم الحرام روحیه ایثار و از خود گذشتگی و فرهنگ شهادت را در جامعه اسلامی ایران ترویج خواهد داد.

وی این جنایت داعش و استکبار جهانی را محکوم کرد و گفت: این حرکات وحشیانه داعش هیچ گاه موجب تفرقه در بین امت اسلامی نخواهد شد و جوانان ایران زمین تا نابودی این خوارج زمان و شجره ملعونه پیش خواهند رفت و قدرتمند تراز گذشته عزم آنان برای مبارزه با کفار جدی تر کرد.

Подробнее на сайте: http://firstmedicine.ru http://medicine-plus.ruhttp://free-medicine.ru http://rich-health.ru http://begin-travel.ruhttp://free-health.ruhttp://pilot-in2it.ruhttp://natural-treatment.ru http://live-medicine.ruhttp://israeli-medicine.ru
http://grand-business.ru http://german-medicine.ruhttp://grand-medicine.ruhttp://more-health.ruGo to top of pagehttp://mellmo.ru

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در دیدار علی علامه زاده دبیر کنگره بین المللی امام سجاد(ع) و حجت‌الاسلام محمدعلی لبخندان دبیر علمی و همچنین حجت‌الاسلام احمد پهلوانی دبیر اجرای این کنگره، ضمن ارزیابی خوب اقدامات انجام شده درحوزه برنامه ریزی ها به منظور هرچه بهتر برگزار شدن کنگره بین المللی امنام سجاد(ع) گفت: کنگره امام سجاد(ع) ظرفیت، فرصت و امکان تبلیغی خوبی برای رشد و توسعه فرهنگ اهل بیت(ع) است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ ظرفیتی را به بزرگی کنگره بین المللی امام سجاد(ع) سراغ نداریم که این گونه تدوام داشته باشد، افزود: این کنگره، نقش موثری در توسعه و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) داشته و ظرفیت بی نظیری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به روند رو به رشد کنگره امام سجاد(ع) تصریح کرد: این کنگره عظیم در کشور تحول زا بوده و نه تناه محدود به یک روز معین نیست بلکه برکات آن در طول سال ساری و جاری است. حجت‌الاسلام انصاری راد ابراز داشت: دستگاه های برگزار کننده کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در برای هرچه بهتر برگزار شده این کنگره، باید نقاط قوت و ضعف آن را بررسی و در جهت رفع آن بکوشند.

وی با اعلام آمادگی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان در برگزاری این کنگره به نحو احسن گفت: این اداره کل با دراختیار داشتن شبکه تبلیغی به‌عنوان بهترین ظرفیت برای اطلاع‌رسانی همچنین تشریح فعالیت های قبل، بعد و حین برگزاری کنگره امام سجاد(ع) از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان بلا تاکید بر تغذیه فکری روحانیون تصریح کرد: روحانیون طرح هجرت و مستقر در روستاها نیز ظرفیت خوبی برای توسعه و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) هستند می بایست تغذیه فکری مناسبی در اختیارشان قرار گیرد.

حجت‌الاسلام انصاری راد همچنین بیان کرد: در برگزاری دوره های آموزشی نیز باید یکی از سرفصل های آموزشی را با عنوان شناساندن ابعاد زندگانی امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه برای جامعه هدف اعم از ورحانیون و مسؤولان هیئات مذهبی، جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه دینی در دستور کار قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه روابط عمومی تبلیغات اسلامی هرمزگان نیز در زمینه تبلیغ و اطلاع‌رسانی کنگره بین المللی امام سجاد(ع) مشارکت خواهد داشت گفت: موسسات و خانه های قرآنی، سایت تبیان هرمزگان، اداره‌های تبلیغات اسلامی در شهرستان ها و مدیران دفاتر از دیگر ظرفیت هایی دراختیاز تبلیغات اسلامی هرمزگان است که در برگزاری کنگره امام سجاد(ع) می توان از آنها استفاده کرد.

جوانان نیازمند فرهنگ ناب اسلامی و ائمه اطهار هستد

در ادامه این دیدار، علی علامه زاده، دبیر کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با اشاره به رویکرد این کنگره گفت: از ابتدا کنگره امام سجاد(ع) بین‌المللی بود و مهمانانی از داخل و خارج کشور اعم از شیعه، سنی و مسیحی دراین کنگره حضور می یابند. وی، فعالیت در زمینه شناساندن ابعاد مختلف زندگانی امام سجاد (ع) را کار عظیمی دانست که کنگره امام سجاد (ع) آن را انجام می‌دهد و اظهار امیداوری کرد: بتوانیم در این راه دین خود را به ائمه اطهار (ع) ادا کنیم.

دبیر کنگره بین المللی امام سجاد(ع) تاکید کرد: جوانان نیازمند فرهنگ ناب اسلامی و ائمه اطهار هستد و دنبال کردن حرکت های فرهنگی، بدون تردید بر دل جوانان و دوست داران دین و اهل بیت (ع) خواهد نشست.

علامه زاده از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به‌عنوان نماد وحدت در استان هرمزگان نام برد و افزود: همه ما مسلمانان به نوعی وامدار ائمه هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، گفت: هیئات مذهبی از قدیمی ترین نهادهای مردمی و اجتماعی بوده که حول محور حب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و تعظیم شعائر دینی به‌ویژه بزرگداشت ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه افزود: یکی از کارکردهای بسیار مؤثر هیئت های مذهبی، الگوسازی، مبتنی بر دین باوری و رعایت هنجارها، ارزشها و اصول انقلاب اسلامی است. افراد با حضور در دسته جات، تکایا و حسینیه ها و استماع احادیث و درسهای اخلاقی و بهره‌مندی از آیات الهی، سیره‌ علمی و عملی ائمه معصومین(ع) و اشعار مداحان در مدح و ثنای اهل بیت(ع) به صورت علمی و کاربردی، گام در مسیر فرهنگی می‌نهند که مبنای آن رعایت معنویات، اخلاقیات، اصول و مبانی اسلام ناب محمدی (ص) است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: اصلی ترین رسالت هیئات مذهبی اقامه عزاداری و سوگواری و ذکر مصیبت در شهادت حضرت سید الشهدا(ع) و احیای فرهنگ پرشور و شعور و بالنده‌ی عاشورا و تعظیم شعائر مذهبی و دینی است، اما آنچه کمتر مورد توجه قرار گرفته، نقش اجتماعی این هیئات در جامعه و کارکرد آنها در برقراری تعاملات در سطوح مختلف مردمی است.

حجت‌الاسلام انصاری راد ادامه داد: این کارکرد، انسان را برای رسیدن به یک هویت مذهبی و حیات دینی کمک می‌کند، فرهنگ عاشورا و مکتب امام حسین (ع) درس آموز ابعاد گوناگون زندگی بشر و متفکرین، خاصه شیعیان بوده است، به‌عنوان نمونه؛ ماهاتما گاندی، رهبر اندیشمند انقلاب و تحول بزرگ هند می‌گوید: من زندگی امام حسین(ع)، آن شهید بزرگ اسلام را به دقت خواندم و توجه کافی به صفحات کربلا کردم و بر من روشن شده است که اگر هندوستان بخواهد یک کشور پیروز گردد، بایستی از سرمشق امام حسین(ع) پیروی کند.

وی ابراز داشت: در این راستا و با توجه به شعائر و اهداف عالی و بلند حاکم بر حرکت حسین بن علی (ع) و فرهنگ عاشورا، هیئت های مذهبی نیز ضمن اقامه‌ عزاداری و سوگواری و بزرگداشت مناسبت های عظیم اسلامی در دیگر شئون اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی که در شرع مقدس اسلام و احادیث معصومین (ع) آمده است، وارد شده و نسبت به اجرای آن با جدیت فراوان می کوشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان بیان کرد: در آستانه ماه محرم قرار گرفته ایم که بزرگترین مراسم مذهبی ما در دهه محرم برگزار می‌شود و همه کشور و آحاد مردم ما با همه سلایق، مذاهب و ادیان در این دهه به سوگ اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش می نشینند.

حجت‌الاسلام انصاری راد با تاکید بر زدودن آسیب های احتمالی از هیئات مذهبی افزود: در سالهای اخیر هیئات مذهبی و مبلغان، مراجع تقلید و صاحبنظران حوزه دینی و فرهنگی تلاش کردند خرافات از ساحت مقدس این عزاداری ها دور شود.

وی با تاکید بر لزوم ارائه تذکرات لازم به هیئات مذهبی، مادحین و مبلغان استان در آستانه فرا رسیدن ماه محرم، تذکرات ارائه شده در این زمینه را نتیجه‌بخش دانست و گفت: اگر برخی هیئات مذهبی به حال خود رها شده و نظارتی بر آن‌ها وجود نداشته باشد در آینده مشکل‌ساز خواهند شد که در این راستا برخورد تدبیرانه باید صورت گیرد

12 آبان , 1396

حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد: ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی در برابر ناملایمات اجتماعی و دینی می ایستد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد رییس ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی هرمزگان در شصت و… ادامه
انصاری راد
20 مهر , 1396

انصاری راد در گفتگو با فارس: اهل فرهنگ باید به‌دنبال نوآوری فرهنگی باشند

حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد: نوآوری فرهنگی یکی از مقولات مهم در عرصه فرهنگ است اما امروزه کمتر مورد توجه مسؤولان قرار گرفته و بسترهای لازم در این خصوص… ادامه
15 مهر , 1396

نقاط ضعف و قوت کنگره بین المللی امام سجاد علیه السلام بررسی شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در دیدار علی علامه زاده دبیر کنگره بین… ادامه
18 تیر, 1396

عملیات والفجر8

مشخصات کلی عملیات: نام عملیات:والفجر8 زمان: 20/11/64 ساعت22 مکان: منطقه فاو عراق رمزعملیات: یافاطمه الزهرا(س) موقعیت منطقه عملیاتی والفجر8 واقع شدن در جنوبی… ادامه
03 خرداد, 1396

شرح عملیات کربلای4

مشخصات کلی عملیات: نام عملیات:کربلای4 منطقه عملیاتی: غرب اروند رود(جنوب خرمشهر) زمان:3/10/65 ساعت 22:30 دقیقه رمز: محمد رسول الله به طور کلی محدوده عملیاتی… ادامه
والفجر8
27 ارديبهشت, 1396

خاطرات عملیات والفجر8

اوایل آذرماه سال 64 از سپاه شهرستان بافت به جبهه اعزام شدم.سازمان دهی در گردان حضرت ابوالفضل،گروهان عون،دسته1 و تیم ویژه صورت گرفت.انواع آموزش ها را اعم از… ادامه