انصاری راد

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر انصاری راد در گفت‌وگویی در جمع اقشار تاثیرگذار استان،از پدیده فقر به‌عنوان مادر همه آسیب‌های اجتماعی نام برد و اظهار داشت: امروزه آنچه به جرات می‌توان از آن به‌عنوان ریشه همه آسیب‌های وناهنجاری‌های اجتماعی می‌توان نام برد، فقر است این پدیده اجتماعی که به دلائل مختلفی از جمله بیماری‌های روانی، شکست تحصیلی، بیکاری و عدم اشتغال، اعتیاد و. .. شکل می‌گیرد زمینه را برای بروز و ظهور دیگر مشکلات اجتماعی فراهم می‌آورد.حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر انصاری راد در گفت‌وگویی در جمع اقشار تاثیرگذار استان،از پدیده فقر به‌عنوان مادر همه آسیب‌های اجتماعی نام برد و اظهار داشت: امروزه آنچه به جرات می‌توان از آن به‌عنوان ریشه همه آسیب‌های و ناهنجاری‌های اجتماعی می‌توان نام برد، فقر است این پدیده اجتماعی که به دلائل مختلفی از جمله بیماری‌های روانی، شکست تحصیلی، بیکاری و عدم اشتغال، اعتیاد و. .. شکل می‌گیرد زمینه را برای بروز و ظهور دیگر مشکلات اجتماعی فراهم می‌آورد.وی با بیان اینکه در بستر فقر انحرافات اجتماعی متعددی پدید و استمرار می‌یابد، افزود: فقر، بستر مناسب گذر از معیارهای اجتماعی و اخلاقی را برای افراد، مهیّاتر می‌کند، پیامبر بزرگ اسلام دراین باره فرمودند؛ «نزدیک است که فقر به کفر منجر شود و خدایا! از کفر و فقر، به تو پناه می‌برم» این روایات نشان‌دهنده اهمیت موضوع است که حتی ائمه معصومین(ع) از گرفتار شدن در منجلاب فقر، به خدا پناه می‌بردند.حجت‌الاسلام انصاری راد با تأکید بر این مطلب که باید با اصول و روش‌های کاربردی و تشکیل اتاق‌های فکر از سوی دستگاه‌های اداری و فرهنگی به جنگ با این پدیده رفت، افزود: امروز تنها کمیته امداد و بهزیستی مجری مبارزه با فقر و محرومیت‌زدایی است، برای از بین بردن غبار محرومیت و تخریب شالوده آسیب‌های اجتماعی، راه‌های برون‌رفت از پدیده فقر در جامعه باید مورد بازنگری قرار گیرد، همه بسیج شوند و احساس مسؤولیت کنند.مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با بیان اینکه امروزه رفع فقر فرهنگی بر فقر مادی مقدم است، تصریح کرد: باید روحیه نشاط و خودباوری در خانواده‌های محروم فراهم شود و ارتقای تحصیلی، اشتغال، آموزش، توانمندی و مشارکت اقشار آسیب‌پذیر در اداره امور جامعه می‌تواند نقش مهمی در راستای تقویت فرهنگی این خانواده‌ها را فراهم آورد.

ansari1

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری راد امروز در جلسه ستاد صادقیه که با حضور نمایندگان ادارات استان در سالن کنفرانس تبلیغات اسلامی هرمزگان برگزار شد گفت: محبت شیعیان به‌ویژه اهل معرفت به‌عنوان انسانهاى ارزشى، با ایمان و اهل صلاح به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در تاریخ اسلام قابل تامل و توجه است و در این بین نگاه به مکتب امام صادق (ع) بسیار پر رنگ جلوه گری می‌کند.به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری راد امروز در جلسه ستاد صادقیه که با حضور نمایندگان ادارات استان در سالن کنفرانس تبلیغات اسلامی هرمزگان برگزار شد گفت: محبت شیعیان به‌ویژه اهل معرفت به‌عنوان انسانهاى ارزشى، با ایمان و اهل صلاح به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در تاریخ اسلام قابل تامل و توجه است و در این بین نگاه به مکتب امام صادق (ع) بسیار پر رنگ جلوه گری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مکتب امام صادق(ع) یک مکتب نجات‌بخش برای بشریت است، افزود: اسلام کامل‌ترین و ارزشمندترین دین در بین ادیان الهی است که دستورات آن برای بشریت نجات‌بخش است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: زیربنای تمامی احکام و دستورات اسلام در زمان امام صادق(ع) انجام گرفت و مکتب تشیع به‌عنوان قوی‌ترین مکتب در جهان دستورالعمل برای یک زندگی سعادتمندانه را ارائه کرد.

حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری راد پیرامون برنامه‌های ستاد در ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: پیش از برگزاری مراسم شهادت امام جعفر صادق (ع) بر آن شدیم که با دستگاه ها و تشکل های تاثیر گذار جلسات هماهنگی داشته باشیم و کم و کیف و ابعاد و زوایای این مناسبت بزرگ مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی ابراز داشت: هرساله مراسمی را تحت عنوان بزرگداشت امام صادق داریم که یک حرکت مردمی و خود جوش است اما هدف ما مردمیتر کردن این گونه مناسبت هاست، تمامی فعالیتهای دینی، فرهنگی باید در راستای معرفی و شناساندن آموزه ها و ترویج فرهنگ دینی صورت بپذیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان چهارشنبه 14 تیر ماه 96 گفت: با توجه به مردمی بودن نهاد مقدس سازمان تبلیغات اسلامی، از گروه های هدف اعم از هیئات مذهبی، مداحان، فرهیختگان دانشگاهی و حوزوی انتظار می رود در جهت شناساندن این نهاد مقدس و ماموریت ها و فعالیت های آن به عموم مردم نهایت سعی و تلاش خود را به‌کار گیرند.

وی با اشاره به ماموریت ها و فعالیت های اداره کل تبلیغات اسلامی، از برگزاری دوره های آموزشی ویژه مبلغان و حمایت و هدایت تشکل های دینی و مداحان به‌عنوان یکی از وظایف خطیر این نهاد مقدس یاد کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: تا کنون بیش از ۱۴۰۰ هیئت مذهبی و ۱۹۰۰ مداح در سطح استان هرمزگان شناسایی و ساماندهی شده اند. حجت‌الاسلام انصاری راد همچنین اذعان داشت: از دیگر وظایف سازمان تبلیغات اسلامی، حمایت از مراسم مذهبی است به گونه ای که در طول سال بیش از ۳۵۰ مراسم مورد حمایت و هدایت این نهاد دینی و فرهنی قرار می گیرد.

اختصاصی پایگاه حجت الاسلام انصاری راد؛ حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی خلیج فارس به ارائه گزارش از عملکرد اداره کل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان پرداخت.حجت الاسلام انصاری راد در این گفتگو فعالیت های گسترده سازمان تبلیغات اسلامی و حضور و نقش این سازمان را در موضوعات مختلف فرهنگی از جمله اوقات فراغت و فضای مجازی را تشریح کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر انصاری راد با بیان اینکه عید فطر یکى از دو عید بزرگ در سنت اسلامى است که درباره آن احادیث و روایات بیشمار وارد شده است افزود: ماه رمضان برهه‌ای است که مابعد خود را تولید می‌کند و در روز عید، انسانی جدید زندگی تازه خویش را آغاز می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: عید سعید فطر در کشورهای اسلامی صرف نظر از اشتراکات کشورهای اسلامی با رسوم گوناگون برگزار می‌شود، هر یک از کشورهای اسلامی به فراخور فرهنگی خاص، با جلوه های ویژه ای از آداب و سنن به استقبال این عید مشترک دینی می روند.

حجت‌الاسلام انصاری راد بیان داشت: در روز عید، ابعاد وجودی این انسان با انسان پیشین متفاوت است، او با درک و فهم گسترده ‏تری که به سبب یک ماه آموزش و ممارست، عمق و امتداد بیشترى یافته است؛ زندگی می‌‏کند.

وی اظهار داشت: هنگامی که ماه رمضان و روز عید به روزمرگی و عادت تبدیل می‌‏ شوند، طبیعی است که از مظاهر زندگی عادی تجاوز نمی‌کنند و در ظرف زمانی محدود خود متوقف می‌‏شوند، اما ماه رمضانی که از ارکان اسلام است و عید فطری که از اعیاد اسلامی است، خصوصیاتی کاملاً متفاوت دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان به عیدفطر در قرآن اشاره و ابرازداشت: بامراجعه به قرآن شریف آیاتی را می توان یافت که به طور مستقیم و با کمی دقت بر عید فطر و آداب آن توجه دارند و نشان می دهند که این مسأله از دید قرآن پنهان نمانده است.

وی تأکید کرد: خداوند متعال در فرازی از آیه 31 سوره اعراف می فرماید: هنگام رفتن به مسجد زینت های خود را بردارید، این خطاب به همه فرزندان آدم به‌عنوان یک قانون همیشگی که شامل اعصار قرون می‌شود که زینت خود را به هنگام رفتن به مسجد با خود داشته باشید.

حجت‌الاسلام انصاری راد ادامه داد: بنابراین این جمله می تواند هم اشاره به زینت های جسمانی باشد که شامل پوشیدن لباس های مرتب و پاک و تمیز و شانه زدن موها، و به کاربردن عطر و مانند آن می‌شود، و هم شامل زینت های معنوی، یعنی صفات انسانی و ملکات اخلاقی و پاکی نیت و اخلاص.

وی با اشاره به سپری شدن ماه مهمانی خدا، گفت: با توسل به ائمه است که روزه ها قبول می شوند و نباید با دور شدن از ائمه مسیر را اشتباه برویم. مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در ادامه بیان داشت: در عید سعید فطر فرشته ای از آسمان منادی می دهد که گناهان حال و گذشته شما بخشیده می‌شود، حجت‌الاسلام انصاری راد اظهار داشت: در عید سعید فطر که روز تجمع سراسری میلیون ها مسلمان در تمام اقصی نقاط جهان و توجه به قدرت و استعداد و شرکت اسلام است، یادآور این امر است که مسلمین باید برای تحقق چنان آرمان مقدس و والایی از چنین روز بزرگی کمال استفاده را برده و عزت و اقتدار و هیبت اسلام را به دنیا نشان دهند و با اتحاد و یکپارچگی هرچه فزون تر بدان اهتمام ورزند.

وی با بیان اینکه عید فطر عید ستایش، بندگی و سپاسگزاری است، گفت: عید فطر روزی است که بندگان از درگاه حضرت باری تعالی جایزه دریافت می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، عید فطر را عید بزرگ مسلمانان عنوان کرد و افزود: مردم باید اول از فرمان خداوند اطاعت کرده و سپس از رسول خدا و از کسی که صاحب زمان و ولی امر دوران بوده اطاعت کنند.