حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد در جمع مردم روستای جلابی با بیان اینکه مسجد پایگاه عمومی مسلمانان و محل حضور قشرهای گوناگون است افزود: مساجد جایگاه مناسبی است برای تعاون اجتماعی مسلمانان و مشارکت آنان در رفع نارسایی‌های اجتماعی و در جایگاه اصیل خود، الگوی ارزش‌گذاری است.

 

 

 

وی افزود: مسجد، درجایگاه پایگاه اجتماعی اسلام، همواره کانون جذب تربیت دینی جوانان بوده است و مردم و مربیان دینی و مذهبی به آن توجه کرده‌اند و تحولات روزافزون دنیای مدرن‌ و تهاجم فرهنگی در عصر جهانی‌شدن ازیک‌سو و تربیت دینی جوانان به‌مثابه‌ی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های عالمان تربیتی و فرهیختگان دینی مسلمان ازسویی‌دیگر‌ اهمیت مسجد را در تربیت دینی بیش‌ازپیش روشن کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، دوشنبه 14 فروردین ماه 96 با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال گفت: رهبر معظم انقلاب در 10 سال اخیر نزدیک به هشت بار به مساله اقتصاد به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در نامگذاری شعار سال توجه داشته‌اند.

وی ضمن ابراز امیدواری از این‌که «در سال ١٣٩٦ با رونق تولید، اشتغالزایی ایجاد شده و آمار بیکاری کاهش یابد» افزود: تولید و اشتغال به تنهایی و به خودی خود و با شعار صرف، و امنیتی کردن فضای جامعه به دست نمی‌آید، بلکه باید در جامعه ثبات، آرامش، امنیت و تعامل با یکدیگر و به تبع آن با کشورهای دوست، همسایه و منطقه و فرامنطقه وجود داشته باشد تا در کنار همه این مسایل بتوانیم با ترغیب دیگران در  جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و وارد کردن فناوری و تکنولوژی هم داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور نیازمند استفاده از ظرفیت عظیم نیروی جوانان تحصیلکرده است، تصریح کرد: به دلیل وضعیت اقتصادی موجود و در پی آن بیکاری جوانان، ما مسوولان باید نسبت به وضعیت معیشتی مردم خود را مسوول بدانیم زیرا مساله اقتصاد مقاومتی مانند مجموعه ای است که باید تمامی ابعاد آن را در نظر بگیریم.

حجت الاسلام انصاری راد گفت: با توجه به این که شعار سال گذشته اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل بود، رهبری سال جاری را با تاکید بر تولید و اشتغال نامگذاری کردند تا ضمن رونق گرفتن تولید برای جوانان نیز اشتغال ایجاد شود.

وی با اشاره به توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به اقتصاد مقاومتی در سخنرانی حرم رضوی گفت: ایشان در سخنان خود این نکته را بیان کردند که بدون یک اقتصاد قوی عزت ملی، رفاه عمومی، امنیت ملی و... به دست نمی آید.